Email

cinarpsikolojiegitim@gmail.com

Telefon

0312 215 15 75

ÇOCUK TİYATROLARI


Kıpırdayan Dünya

Doğada yaşayan; ‘Bilge  Papağan, Tırtıl, Pembe Tavşan, Maymun’ adlı minik dostlarımız kendilerini daha çok güvende hissedebilecekleri bir yerleşim alanı içerisindedirler. Bir süre önce yaşadıkları sallantı onları böyle bir arayışa yönlendirmiştir. Oysa yaşadıkları bölge çok güzeldir. Bilge Papağan onları yurt sevgisi ve yaşadıkları yerlerin önemi ve olumsuz bir duruma karşı önlem alma ve ne yapmaları gerektiğini gösterir. Arkadaşlık, dostluk, sevgi temalarını işlemektedir.

Previous
Next

Teknoloji Bağımlılığı ve Obezite

Çağımızın hastalığı olarak bilinen teknoloji
bağımlılığı konusunu ele alınarak iletişim kopukluklarını, değişimleri gözler önüne serilmekte, farkındalık ve bilinçlendirme üzerine kurulu olan oyunda çocukların ve aile bireylerine farklı bir pencereden bakılması konusu ele alınmıştır 

Bizimkiler Trafikte

Trafik sorunu ülkemizde can alıcı gerçeklikle yerini korumaktadır. Mahallenin sıcak ortamında mahallenin yardımsever insanları tarafından trafik kurallarını tanımayan Ali’yi küçük ve bilgilendirici bir oyunla bilgilendirmeye çalışırlar.


Çiftlikteki Haydut

Çiftlikteki Yabancı isimli oyun çiftlikte yaşayan hayvanların bir günlük macera dolu hikâyesini anlatmaktadır. Oyunun teması emeğin yüce değeri ve canlılar arasındaki dayanışmayı ön plana çıkarmaktır. Kasabadan aldığı davet üzerine Ali Baba, Köpek Boncuk ve Tavuk Çilli ile kısa bir görüşme yapar ve o kasabadayken çiftliğe göz kulak olmalarını ister. Ali babanın gitmesinin ardından oyuna dalan Boncuk ile Çilli bir süre sonra uyuyakalırlar. Onlar uyurken çiftliğe giren hırsızı çilli fark eder ve Boncukla birlikte hırsızı oyalamak için oyunlar kurarlar. En sonun da Ali Baba gelir ve hırsızlık yapmaktan dolayı pişman olmuş yabancıya bir daha hırsızlık yapmaması koşuluyla çiftlikte bir iş teklif eder. Ardından çiftlikte hep birlikte yaşamaya devam ederler.


Tırtıl ile Karınca

Oyun, doğada yaşayan küçük canlıların kendi aralarındaki dostluk ve dayanışma temasını işlemektedir. Kozasından yeni çıkmış tırtıl şaşkınlık içindedir. Hava kararmak üzeredir. Orada geçmekte olan karıncadan kozasını taşımasına yardımcı olmasını ister. Yardımlaşmayla başlayan bu diyalog kısa bir süre sonra dostluğa döner. Örümceğin onlar için hazırladığı tuzak her seferinde bozulur. Zamanla örümcek de bu dostluğa davet edilir. Birlikte barış içerisinde yaşama devam ederler